Ker je izračunavanje kot tudi samo vnos parametrov izhodne provizije, če to delamo ročno, lahko zahtevno ali vsaj zamudno opravilo, še posebej, če se provizija računa preko enot, je v program MuLeMa vgrajen pripomoček, ki je namenjen izračunu ključa za izračun kariernih enot in/ali faktorja za izračun provizije.
Da je to možno, je potrebno najprej vnesti v program parametre vhodne provizije, ki so osnova za izračun in jih prepišemo iz pogodbe med zavarovalnico in agencijo.
Izračun zaženemo z gumbom Preračunaj parametre vhodne provizije... v urejanju provizijske skupine v drevesu produktov.
Odpre se naslednje okno:
Če preračun ključa ni omogočen, bodo ohranjene trenutne nastavitve, ki smo jih morda vnesli ročno na osnovi svojih kriterijev, ali pa bo izručan kariernih enot ostal izključen.
Če je preračun ključa omogočen, bo program izračunal ključ po kriteriju pričakovane skupne vhodne provizije za enoto. Višino zahtevane vhodne provizije na enoto pri preračunu lahko postavimo sami. Če želimo, lahko za vsako vrsto zavarovanja drugačnega. Če je kriterij pri različnih zavarovanjih različen, bo z nižjo vrednostjo parametra za enak priliv provizije dodeljeno več enot in obratno.
Program nam v začetku vedno predlaga vrednost, ki je enaka vrednosti najvišjega nivoja provizionijskega sistema, to je nivoja, ki velja za agencijo. Prednost, če obdržimo to vrednost, je v tem, da bo seštevek izplačila, če izplačujemo preko enot, vedno 100%, ne glede na to, po kakšni dinamiki se vrši izplačilo.
Če izračun faktorja ni omogočen, bodo ohranjene trenutne nastavitve, ki smo jih ali jih bomo nastavili ročno.
Če je izračun faktorja omogočen, ga bo program izračunal na osnovi podatkov za vhodno provizijo, izbrane osnove za izračun in zahtevanega razmerja med deležem agencije in strukture. Na dejanski delež izplačila neposrednim sodelavcem in morebitnim mentorjem vplivajo še ostale nastavitve, ki jih v nastavitvah provizijske skupine najdemo v okvirčku Razdelitev med sodelavci. Program izračuna faktorje po kriteriju, da je izhodna provizija enaka vhodni proviziji, tako po dinamiki kot znesku, za vsako zavarovalno dobo posebej.
Če izberemo osnovo, ki je ista kot za vhodno provizijo, se bodo nastavitve vhodne provizije samo prekopirale v nastavitve izhodne provizije, tako da nam jih ni potrebno še enkrat ročno vnašati.
Če kot osnovo za izračun izberemo karierne enote, bo program preračunal faktorje za izplačilo na osnovi nastavljenih faktorjev za izračun kariernih enot, bodisi da smo faktorje nastavili ročno ali da jih je izračunal program na osnovi zgoraj opisanih kriterijev. Če je osnova za izračun vhodne provizije kot tudi ključa premijska vsota, bo program namesto kariernih enot samodejno izbral kot osnovo za izračun izhodne provizije karierne enote, deljene z zavarovalno dobo (Enote/ZD), kar omogoča bolj preprost zapis faktorja, saj bi sicer moral biti podan za vsako zavarovalno dobo posebej. Lahko pa zelo preprosto menjamo med eno in drugo osnovo ob tem, da se samodejno preračunavajo tudi faktorji, v tabeli za vnos provizijskega faktorja v odvisnosti od zavarovalne dobe.
Privzeto je vpisana vrednost, ki je nastavljen v provizijski skupini v okvirčku Razdelitev agencija/struktura, kjer se tudi osvežijo spremembe, če jih naredimo na tem mestu. Na začetku, ali če kliknemo Privzeta vrednost, se vpiše delež, ki pripada najvišjemu nivoju sodelavcev v nivojih provizijskega sistema.